logo
logo

Kdo jsem?

Nazdárek…

Jmenuji se Martin a tento svět obývám od roku 1991. Sem tam jsem něco studoval, pak pracoval, pak podnikal a opět pracoval. No a mezi tím se snažím alespoň jednou do roka něco šíleného podniknout.
Cestování miluji. A asi to máme i v rodinné krvi, protože má sestra procestovala spoustu zemí a nakonec zůstala žít se svým přítelem na Novém Zélandu. Je to trochu z ruky, ale minimálně jednou do roka se vidíme. A vlastně si uvědomuji, že spolu komunikujeme víc, než když byla 20 km od mého bydliště.

Co se týče mých zájmů, tak krom cestování mezi ně určitě patří amatérské hraní v ochotnickém spolku v nejhezčí vesnici, kterou budu mít navždy v srdci – v krásném a malebném Sedle (www.sedlo.eu), dále dětské tábory, na které jezdím již od svého dětství a stále v tom pokračuji jako vedoucí (aktuálně na Bílou Skálu – www.bilaskala.cz) a pak spousta dalších rádoby maličkostí mezi které určitě patří rodina, přátelé, lezení po horách, focení, natáčení a vlastně i to vaření mi vůbec nevadí, spíše naopak. 🙂

No a proč vlastně vznikly tyto stránky?
Jednoduše si myslím, že by se zážitky měly sdílet. Ať už je to ze sobeckých důvodů, kdy mi psaní pomáhá urovnat myšlenky nebo z těch nesobeckých, kdy doufám, že mé články někoho třeba motivují cestovat.

Jednou jsem se opil a napsal jsem si takový seznam, co bych chtěl zažít nebo procestovat. A tak jsem tento seznam začal postupně seškrtávat a doufám, že v létě 2018 si budu moci škrtnout další 2 body současně – plánuji jít jeden z nejobtížnějších treků světa a to trail Te Araroa, který vede skrz celý Nový Zéland a má přes 3000 km. Vlastně už mám letenky a v lednu vyrážím, woohoo! Držte palce!

  1. Dálkový trek pešky (Camino de Santiago)
  2. Další dálkový trek pešky (2018)
  3. Vietnam
  4. Malajsie + Borneo (2014)
  5. Nový Zéland (2018)
  6. Jižní Amerika
  7. Afrika
  8. Zdolat ferratu Königsjodler (zatím jeden neúspěšný pokus, ale nevzdávám se)
  9. Procestovat ČR (stále se na tom snažím pracovat) 🙂

 

A to jsem prosím já.