logo
logo

„Nebojte, jed štíra zabíjí jen výjimečně.“ říká průvodce v Butterfly farm.

Malajsie/Borneo

Autor :

„Nebojte, jed štíra zabíjí jen výjimečně.“ říká průvodce v Butterfly farm.

Hned při vstupu do objektu si nás bere „pod křídla“ místní průvodce a když zjišťuje, že nemáme strach a rádi si na vše sáhneme, tak nás samým nadšením provádí celou farmou a na ostatní návštěvníky trochu kašle :). Je to skvělé, protože nám podává všemožná zvířata a říká nám, co smíme a nesmíme dělat, abychom jim neublížili nebo je nedostali do situace, kdy ublíží oni nám.
Užíváme si tento famózní zážitek, protože v džungli jsme se snažili nesahat na nic, jelikož hned v Taman Negara, o kterém bude další článek, Zuzka sáhla na zábradlí a teprve pak si všimla, že vedle ruky je tarantule. Z toho je nakonec taky zajímavý příběh, ale ten si necháme na příště.

Napětí v nás vrcholí, když dostáváme do dlaně štíra. Průvodce nás s úsměvem upozorňuje, že jeho jed nás nezabije, stačí se prý jen rychle dopravit do nemocnice – vtipálek… Tato informace nám ale stačí a nastavujeme dlaně. Žijeme přeci jen jednou a tohle je zážitek na celý život! Člověk, kterého známe necelou hodinu, chytá štíra za jedový osten a dává si ho prvně na svou hruď, aby nás ujistil, že o nic nejde a následuje přesun na nastavené ruce.

Po štírech nás čekají ještě chameleoni, velká mořská želva a další kouzelná zvířata. Jakmile si je všechna obejdeme, tak náš čeká návštěva sousedské budovy „Strawberry farm“, kde mají naprosto neskutečné jahodové dezerty!!! Je pravda, že nadšení z jídla je až srovnatelné s ostatníma prožitkama – přál bych vám ty chutě zažít.

Butterfly farm se stává velikým zážitkem na naší cestě, což trochu dokazují i snímky na krátkém videu níže.
Za týden nás čeká další článek, který bude z národního parku Taman Negara – nazývaný jako „The Oldest Jungle with Best Kept Tropical Rainforest & The Great Natural Wonders of the world“. První džungle, kde jsme potkali dostatek zvířat a já si mohl nafotit kobru. 🙂

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.