logo
logo

Krásy hlavního města Malajsie a vodopádu Lata Iskandar

Malajsie/Borneo

Autor :

Krásy hlavního města Malajsie a vodopádu Lata Iskandar

Samotného mě překvapilo, jak rychle cesta uběhla. Zkoukl jsem nějaký film, mamka poslouchala hudbu, dostali jsme najíst a najednou jsme se octli na letišti v hlavním městě Malajsie, Kuala Lumpur. Už samotné letiště bylo velmi působivé. Člověk, aby se dostal vůbec ke krosnám, tak je naložen do vlaku a jede relativně dlouhou dobu do druhé letištní haly. Zuzka v tu dobu již byla v centru a hledala nám ubytování, protože přiletěla z Nového Zélandu o pár hodin dříve. S mamkou jsme se tedy autobusem dopravili do města a snažili jsme se ji najít. To se nám podařilo ve večerních hodinách. Přišlo na řadu přivítání posledního člena výpravy, kterého jsme rok neviděli a pak jsme rovnou vyrazili na lov zážitků do města.

Kuala Lumpur, aneb blátivý soutok
Blátivý soutok je malajský překlad tohoto hlavního a zároveň největšího města Malajsie, jelikož leží na soutoku řek Klang a Gombak. Počet obyvatel se blíží ke dvěma milionům a rozloha je 244km2. Pro srovnání – Praha je 2x větší (rozloha 500km2) – a počet obyvatel je o 700 tisíc menší. Když jsme tedy poprvé vyrazili do centra, tak bylo znát, že je tu lidí opravdu hodně. Vždy mi připadala Praha hektická a přelidněná, avšak změnil jsem názor.

Asi nejlepším zážitkem z večerní návštěvy KL se stalo jídlo. Navštívili jsme trhy, kde byly na každém kroku restaurace a různé stánky. Po pravé straně kuřecí na špejli, po levé zase čerstvé ryby, před námi stánek s ovocem, no jednoduše úžasné místo. Večeře pro 3 lidi vč. džusů z čerstvého ovoce nás vyšla asi na 30 ringittů, což vychází na 180 českých korun. Jednoduše ráj.

Je pravdou, že o jídle bych tu mohl psát velice obsáhle. Mají skvělou kuchyni, pro nás relativně pálivou, ale určitě vědí, co vaří. Celou dovolenou nás nepotkala nevolnost či jiné střevní problémy, což přes jejich hygienické zvyky je přinejmenším zajímavé.

Dalším silným zážitkem bylo vidět Petronas Twin Towers, což je mrakodrap, který do roku 2004 byl nejvyšší budovou světa – a natáčela se tam Past! Skvělé, že?
Toto místo asi patřilo mezi nejvíce civilizované z naší dovolené. Dali jsme si kávu ve Starbucks, sedli u nádherné barevné fontány a vychutnávali si okamžiky v centru.

Vodopád Lata Iskandar
Po jednonoční návštěvě v KL jsme se vydali na cestu. Pro naše putování jsme si pronajali auto o rozměrech menšího Punta a síle motorky, což bylo samo o sobě velikým zážitkem.
Cestou na čajové plantáže Cameron Highlands jsme se zastavili u nádherného vodopádu Lata Iskandar, který již z cesty nelze přehlédnout. Vodopád je 25m vysoký a svými kaskádami opravdu zapůsobí. Tam nás potkala naše první pijavice a dle návodů na internetu jsme se ji snažili „odcvrnknout“. Nefungovalo to. Nechtěla se vůbec pustit. Po desáté zkušenosti s tímto tvorem jsme se jakžtakž naučili ji odstraňovat z těla. 🙂

Také jsme zde měli první kávu u místních. Obsluhoval nás asi 5ti letý sympatický klučík a stála nás směšný 1 ringitt (6Kč). Poté jsme se vydali opět na cestu, teď už opravdu na čajové plantáže Cameron Highlands, kde bylo přímo fantasticky. Těšte se na příští týden! 🙂

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.